Download Free Templates http://bigtheme.net/ Websites Templatesimplant diş ücretleri ne kadar tutar?
Diş bakımı yeterli düzeyde yapılmadığı takdirde diş aralarında yiyeceklerin kalıntıları kalarak bakterilerin üremesini sağlayıp diş ve diş eti sağlığını bozmaktadır. Bu durum ilerleyerek diş etlerinin iltihaplanması, diş etlerinin ufak darbeler hatta yiyecek tüketme sırasında kolayca kanayabilmesi ve dişin çürümesi gibi sonuçlara yol açmaktadır. Çürüyen dişler zamanında tedavi edilirse tıbbı müdahaleler ile diş kurtarılmaktadır. Anacak müdahalede geç kalınmış bir dişin kurtulması mümkün olmamaktadır ve hastayı ağrı ve sancılardan kurtarmanın tek yolu çürük dişin çekilmesidir. Çürük diş çekimi sonrası hasta ağrılardan kurtulacak, ancak sırada kayıp dişin yokluğuna alışamama dönemi başlayacaktır. Besinlerin iyi öğütülememesi konuşmada güçlük gibi sorunlar ortaya

çıkacaktır.

Tıbbın gelişmesi ve teknolojiye ayak uydurması ile kaybolan dişin yerine implant diş takılarak eskisinden daha sağlam ve sağlıklı bir dişe kavuşabilirsiniz. İmplant tedavisi özel malzemelerden yapılan yeni dişin çene kemiğine vidalanması ile yapılmaktadır. Bu işlem cerrahi bir operasyon ve birçok aşamadan oluşmaktadır. İmplant ücretleri ilk etapta hastaya fazla gelebilir ama yaptığı görev ve işlev ile ömür boyu sorunsuz kullanılacak bir diş için bu tedavi ücreti çok fazla olmamaktadır.

Çünkü ciddi bir uzmanlık ve deneyim isteyen bu operasyonu yapımı sırasında çok hassas davranılması gerekmektedir. Kullanılacak malzemelerin pahalı ve kaliteli olması fiyatı standart diş tedavi ücretlerinin biraz üzerinde tutmaktadır. Ancak yapılacak işin kalitesi ve zorluğu anlaşıldığında çok yüksek bir ücret istenmediği görülmektedir.

Oldukça zor olan bu tedaviyi uzman diş hekimleri büyük bir titizlik ile kusursuz olarak yapmaktadır. İmplant diş takılmasına başlamadan önce ilk olarak hastanın ağız röntgen filmi istenmektedir. Bu röntgen ile hastanın diş yapısı ve çene yapısı gibi detaylar görülerek diş hekiminin operasyon öncesi nasıl bir yol izleyeceği fikrinin oluşmasını sağlamaktadır. Cerrahi bir operasyon olacağı için hastanın herhangi bir acı ve sızlama duymaması için ağız ve çene yapısı bölgesel olarak uyuşturulmaktadır. Uyuşturulan hasta hiçbir şey hissetmeyene kadar beklenir ve diş olmayan nokta kesilerek çene kemiği açığa çıkarılır. Çene kemiğinde gerekli kontroller yapılarak belirlenen noktadan özel yapılmış delici alet ile ufak bir rehber delik açılmaktadır. Delik delme sırasındaki aletler çıkacak kemik tozlarını çekmekte ve temizlemektedir.

Açılan rehber delik aşamalar ile sırayla büyütülmektedir. Büyütülen delik gerekli ölçümler alınarak yeterli derinliğe getirilmektedir. Bu deliğin derinliği ve ölçüsü istenilen düzeyde olmadığı takdirde yapılan diş sağlam olmayarak kırılabilmektedir. Kemiğe açılan deliğin boyutu titanyum implant yani vida yuvasının boyutunda olmasına çok özen gösterilmektedir. Açılan delik boyu gerekli ölçülerde ise implantı vidalamak için halk arasında paso adı verilen diş yuvası açılmaktadır. Delik boyunca dikkatli ve yavaşça paso açılarak özel titanyum malzeme olan implantı açılan yuvaya sıkıca yerleştirilmektedir. Açılacak paso dişlerinin sıkma yönünde olmasına özen gösterilmektedir. Aksi takdirde diş yapımı sağlam ve uzun ömürlü olmayacaktır. İmplant üzeri bakteri üretmemesi için geçici kapak yerleştirerek diş etleri dikilip kaynamaya ve eski görünümüne kavuşması için 1 ay beklemeye alınır.

Vidalı diş montajının ilk aşaması bile birçok aşamadan oluştuğu için implant ücretlerinin çok da fazla olduğu söylenemez. Daha sonra çene içerisine monte edilen titanyum diş kökünün olduğu bölgedeki diş eti küçük boyutta açılarak koruma kapağı çıkarılır ve geçici kuron monte edilir. Geçici kuron diş etinin büyümesini ve etrafını sarmasını sağlamaktadır. Zamanla güçlenen ve büyüyen diş eti gerekli ölçümler alınarak porselen yâda zirkonyum diş ile değiştirilmektedir. Diş vidalama sırasında gerekli kuvvet ile sıkılması için özel tork aparatları ile sağlamca sıkılarak tedavi tamamlanmaktadır. 

Bu kadar zahmetli ve profesyonellik isteyen bir işin ücreti diğer diş tedavilerine göre çok daha uygun fiyatlara yapılmaktadır. Yapılan tedavinin ömür boyu kalıcı olması ve bir daha implant uygulanan dişinizde bir problem ve rahatsızlık ile karşılaşmayacak olunması implant ücretlerinin çok uygun fiyatlarda yapıldığını göstermektedir. Piyasada yapılan birçok cerrahi operasyondan daha düşük olan implant ücretleri ile sağlam ve sağlıklı dişlere kavuşacaksınız. İmplant tedavisinin bu kadar sağlam olmasını sağlayan kullanılan titanyum malzemedir. Titanyum malzeme birçok elemente göre mekanik dayanıklılığı çok üst düzey olan bir metaldir. Ağız içinde alerji ve bakteri tutmayarak diş ve diş etinin zarar görmesini engellemektedir. İmplant tedavisi tamamlanıp diş montajı yapıldıktan sonra hasta normal yaşantısına dönebilir ve yiyecek tüketmeye başlayabilir. Kaybettiğiniz bir dişin yerine yenisinin bu kadar kısa sürede yapılması ve eskisinden daha sağlıklı olması muhakkak teknolojinin sayesinde olmaktadır. Tıbbın sağlık konusunda çok ileri gitmesiyle kullanılan alet ve cihazların çok hassas olması bu tedavinin başarı yüzdesini arttırmaktadır. Yapımı birçok aşamalardan oluşan ve kaliteli cihaz ve malzemelerin kullanılması sonucu kaybedilmiş dişin yerine getirilmesi sonucunda talep edilen ücretin çok uygun fiyatlarda olduğu anlaşılmaktadır. Kendi orijinal dişiniz gibi kullanacağınız bu dişi uygun fiyatlar ile yapılarak hastanın zorlanmadan ödemesi sağlanmaktadır.